• OPUBLIKOWANO
  • 12 listopada 2017

Co dalej z tymi telefonami? - nasza debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata z udziałem rodziców, uczniów oraz nauczycieli, podsumowująca szkolny projekt „NIE ŁADUJ-ZAGADUJ! - Stop fonoholizmowi!"
Debata rozpoczęła się od projekcji filmu przedstawiającego bardzo pesymistyczną wizję przyszłości, w której zatracenie się w używaniu smartfonów i mediów społecznościowych doprowadza do upadku ludzkości. W trakcie debaty odpowiedzieliśmy na pytania:
Czy my ludzie nie za bardzo zatraciliśmy się w używaniu telefonów i mediów społecznościowych? Jaki wpływ mają telefony i media społecznościowe na nasze relacje z ludźmi w rzeczywistym świecie? Jakie inne zagrożenia wynikają z nadmiernego używania smartfonów? W jaki sposób powinniśmy korzystać ze smartfonów, aby były one dla nas dobrodziejstwem i działały na naszą korzyść?
Następnie podjęliśmy dyskusję, jakie konkretne zasady dotyczące używania smartfonów powinny obowiązywać w naszej szkole i dlaczego? Czy uczniowie na przerwach powinni korzystać w sposób nieograniczony ze smartfonów, czy powinniśmy wprowadzić ograniczenia, bądź zakaz korzystania ze smartfonów i dlaczego?

 

Relacja z debaty została zamieszczona na stronie internetowej szkoły:

http://sp81lodz.edu.pl/index.php/nie-laduj-zagaduj

Galeria zdjęć
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
  • AUTOR ZDJĘĆ

Szanowni Państwo,

W związku z obowiązującym od 25 maja rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016 - 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO, GDPR lub Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) - Prosimy o zapoznanie się z niniejszą informacją. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies.

Klikając "Przejdź do strony" lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

W związku z powyższym, w Polityce prywatności znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie z siedzibą w Tarnowie, ul. Krakowska 11a oraz zasady, na jakich będzie się to obecnie odbywać.
Niniejsza informacja nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych działań.

Pełna informacja