• OPUBLIKOWANO
  • 12 listopada 2017

Co dalej z tymi telefonami? - nasza debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata z udziałem rodziców, uczniów oraz nauczycieli, podsumowująca szkolny projekt „NIE ŁADUJ-ZAGADUJ! - Stop fonoholizmowi!"
Debata rozpoczęła się od projekcji filmu przedstawiającego bardzo pesymistyczną wizję przyszłości, w której zatracenie się w używaniu smartfonów i mediów społecznościowych doprowadza do upadku ludzkości. W trakcie debaty odpowiedzieliśmy na pytania:
Czy my ludzie nie za bardzo zatraciliśmy się w używaniu telefonów i mediów społecznościowych? Jaki wpływ mają telefony i media społecznościowe na nasze relacje z ludźmi w rzeczywistym świecie? Jakie inne zagrożenia wynikają z nadmiernego używania smartfonów? W jaki sposób powinniśmy korzystać ze smartfonów, aby były one dla nas dobrodziejstwem i działały na naszą korzyść?
Następnie podjęliśmy dyskusję, jakie konkretne zasady dotyczące używania smartfonów powinny obowiązywać w naszej szkole i dlaczego? Czy uczniowie na przerwach powinni korzystać w sposób nieograniczony ze smartfonów, czy powinniśmy wprowadzić ograniczenia, bądź zakaz korzystania ze smartfonów i dlaczego?

 

Relacja z debaty została zamieszczona na stronie internetowej szkoły:

http://sp81lodz.edu.pl/index.php/nie-laduj-zagaduj

Galeria zdjęć
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
Debata („Nie ładuj, zagaduj! – stop FONOHOLIZMOWI”)
  • AUTOR ZDJĘĆ

Cyfrowobezpieczni.pl
Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie"
ul. Krakowska 11A
33-100 Tarnów

tel.: +48 14 628 42 10, +48 14 688 80 12
faks: +48 14 628 43 11
e-mail: kontakt@cyfrowobezpieczni.pl

Zespół projektowy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Finansowanie

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Realizator

MWI

Partner projektu

NASK

Projekt i wykonanie serwisu

Projekt i wykonanie serwisu Grupa Autograf

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ze środków zadania publicznego „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia” realizowanego w ramach programu rządowego "Bezpieczna+".

Zasady prywatności cookies

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.