• OPUBLIKOWANO
  • 10 marca 2018

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego”. W tym dniu  przyjechała do nas pani Jolanta Żaczek, edukator projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”. Projekt jest skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Pani Jolanta Żaczek „Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego” rozpoczęła od spotkania z dyrektorem naszej szkoły panem Janem Cedro. Po spotkaniu z dyrektorem  udała się na miniapel z uczniami klas IV – VI. Na apelu pani edukator poruszała tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, zagrożeniami wynikającymi z umieszczania zdjęć i informacji w Internecie, nawiązywaniu nowych znajomości w sieci oraz o wadze tworzenia bezpiecznych haseł.

Po miniapelu pani edukator przeprowadziła trzy warsztaty  z uczniami, którzy nie brali w nim udziału. W czasie warsztatów poruszane były tematy związane z cyberbezpieczeństwem. Uczniowie pracowali  w grupach pod kierunkiem pani Jolanty Żaczek.

Po warsztatach odbyło się spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły, którzy nie brali udział w miniapelu i warsztatach. Pani edukator przekazała założenia projektu „Cyfrowobezpieczni” zapoznała zebranych ze stroną internetową cyfrowobezpieczni.pl i zachęciła do wykorzystywania materiałów tam znajdujących się do pracy z uczniami.

Spotkanie naszych uczniów z edukatorem było efektywnie spędzonym czasem.  Zaangażowanie i otwartość uczniów wywarły na  Pani Jolanta żaczek pozytywne wrażenie i mamy nadzieję, że omawiane dzisiaj treści zostaną wykorzystane przez uczniów i znacząco wpłynął na poprawę ich bezpieczeństwa w wirtualnym świecie Cyberprzestrzeni.

Zasady prywatności cookies

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.