• OPUBLIKOWANO
  • 10 marca 2018

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego”. W tym dniu  przyjechała do nas pani Jolanta Żaczek, edukator projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”. Projekt jest skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Pani Jolanta Żaczek „Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego” rozpoczęła od spotkania z dyrektorem naszej szkoły panem Janem Cedro. Po spotkaniu z dyrektorem  udała się na miniapel z uczniami klas IV – VI. Na apelu pani edukator poruszała tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, zagrożeniami wynikającymi z umieszczania zdjęć i informacji w Internecie, nawiązywaniu nowych znajomości w sieci oraz o wadze tworzenia bezpiecznych haseł.

Po miniapelu pani edukator przeprowadziła trzy warsztaty  z uczniami, którzy nie brali w nim udziału. W czasie warsztatów poruszane były tematy związane z cyberbezpieczeństwem. Uczniowie pracowali  w grupach pod kierunkiem pani Jolanty Żaczek.

Po warsztatach odbyło się spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły, którzy nie brali udział w miniapelu i warsztatach. Pani edukator przekazała założenia projektu „Cyfrowobezpieczni” zapoznała zebranych ze stroną internetową cyfrowobezpieczni.pl i zachęciła do wykorzystywania materiałów tam znajdujących się do pracy z uczniami.

Spotkanie naszych uczniów z edukatorem było efektywnie spędzonym czasem.  Zaangażowanie i otwartość uczniów wywarły na  Pani Jolanta żaczek pozytywne wrażenie i mamy nadzieję, że omawiane dzisiaj treści zostaną wykorzystane przez uczniów i znacząco wpłynął na poprawę ich bezpieczeństwa w wirtualnym świecie Cyberprzestrzeni.

Szanowni Państwo,

W związku z obowiązującym od 25 maja rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016 - 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO, GDPR lub Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) - Prosimy o zapoznanie się z niniejszą informacją. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies.

Klikając "Przejdź do strony" lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

W związku z powyższym, w Polityce prywatności znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie z siedzibą w Tarnowie, ul. Krakowska 11a oraz zasady, na jakich będzie się to obecnie odbywać.
Niniejsza informacja nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych działań.

Pełna informacja