Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wł. Szafera w Mielcu

Kilińskiego 37
39-300 Mielec
woj. podkarpackie

  • 401

    uczniów

  • 47

    nauczycieli

W działaniach związanych
z bezpieczeństwem cyfrowym w naszej
szkole wzięło udział:

0

uczniów

0

nauczycieli

0

rodziców

Ponad 100 lat temu, 25 lipca rozporządzeniem C.K. Rady Krajowej we Lwowie klasowa szkoła w Mielcu została rozdzielona na dwie równorzędne: męska i żeńską. Był to początek istnienia naszej szkoły, noszącej niezmiennie w nazwie „nr 1 w Mielcu”. Ponad sto lat edukowania kolejnych roczników i pokoleń mieszkańców Mielca, to zasługi dla miasta i regionu, jakich nie sposób przecenić. To właśnie w murach tej szkoły uczyło się pisać, czytać i zdobywać podstawy wiedzy wielu późniejszych pracowników nauki z prof. Władysławem Szaferem na czele. Jego imieniem nazwano jedną z mieleckich ulic, a nasza szkoła obrała go sobie za patrona. Różne były losy szkoły, a rozwój i sukcesy przeplatały się ze smutnymi wydarzeniami. Jednak szkoła nadal funkcjonuje. Posiada młodą wykwalifikowaną kadrę pedagogiczna i wspaniałych uczniów.

Szanowni Państwo,

W związku z obowiązującym od 25 maja rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016 - 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO, GDPR lub Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) - Prosimy o zapoznanie się z niniejszą informacją. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies.

Klikając "Przejdź do strony" lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

W związku z powyższym, w Polityce prywatności znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie z siedzibą w Tarnowie, ul. Krakowska 11a oraz zasady, na jakich będzie się to obecnie odbywać.
Niniejsza informacja nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych działań.

Pełna informacja