Galerie zdjęć

Zorganizowanie przez uczniów wydarzenia promującego bezpieczne korzystanie z Internetu

Wydarzeniem, zorganizowanym przez uczniów, promującym bezpieczne korzystanie z internetu, było wystawienie inscenizacji na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku o zawieraniu nowych znajomości w sieci. 
Od początku stycznia 2018 roku w naszej szkole trwały intensywne przygotowania do tej inscenizacji. Pomysł wystawienia tej sztuki w dużej mierze inspirowany był zagrożeniami jakie widnieją w siecia zwłaszcza na portalach społecznościowych. W projekt zaangażowali się uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą. Zostały opracowane: scenariusz, ścieżka dźwiękowa oraz piosenka finałowa. Działania bardzo zmobilizowały uczniów, w wyniku czego zostały wymyślone kostiumy i odpowiednia charakteryzacja. Próby najczęściej odbywały się po lekcjach lub na godzinie wychowawczej. Każdy z uczniów klasy VII dostał rolę i spróbował swoich sił aktorskich.
Przedstawienie zobaczyła zgromadzona w sali gimnastycznej cała społeczność szkolna w ramach zorganizowanego w naszej szkole Tygodnia Edukacji Informatycznej. Inscenizacja mimo tego, że oparta została na motywach bajki o Czerwonym Kapturku, to zawierała bardzo dużo wątków współczesnych. Oprócz głównych bohaterów wystąpili "najlepsi koledzy Wilka", czyli Złe Treści, Spam, Wirus…
Wszyscy na widowni zrozumieli jak ważne jest bezpieczeństwo przy zawieraniu znajomości z nieznajomymi w Internecie. Na koniec, jak to w bajce, wszystko dobrze się skończyło. Uczniowie klasy VII z całą publicznością zaśpiewali piosenkę finałową własnego autorstwa o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Były bisy i oklaski. Gdy brawa ucichły głos zabrała p. Dyrektor naszej szkoły. W swojej wypowiedzi podziękowała za piękne i pouczające przedstawienie o zasadach bezpiecznego Internetu. Jeszcze raz podkreśliła jak ważna jest rozwaga i mądre postępowanie uczniów podczas korzystania z różnych stron internetowych.

Link do filmu z przedstawienia o zawieraniu nowych znajomości w sieci:

https://youtu.be/XvuHVD1bMXU

Zorganizowanie przez uczniów wydarzenia promującego bezpieczne korzystanie z Internetu
Zorganizowanie przez uczniów wydarzenia promującego bezpieczne korzystanie z Internetu
Zorganizowanie przez uczniów wydarzenia promującego bezpieczne korzystanie z Internetu
Zorganizowanie przez uczniów wydarzenia promującego bezpieczne korzystanie z Internetu

Szanowni Państwo,

W związku z obowiązującym od 25 maja rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016 - 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem ich danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako RODO, GDPR lub Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych) - Prosimy o zapoznanie się z niniejszą informacją. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies.

Klikając "Przejdź do strony" lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

W związku z powyższym, w Polityce prywatności znajdziecie Państwo informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie z siedzibą w Tarnowie, ul. Krakowska 11a oraz zasady, na jakich będzie się to obecnie odbywać.
Niniejsza informacja nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych działań.

Pełna informacja